fbpx
ida-logo-w

Saunad ja mullivannid

Soome saun - Victoria

Soome saunas on õhk kuum ja kuiv ning ruumi seinad on kaetud puiduga. Astmeline lava võimaldab valida erinevate temperatuuride vahel. Soojusallikaks on kuumad kerisekivid, millele leili viskamisega õhku lühiajaliselt niisutatakse. Temperatuur saunas tõuseb 70-95 kraadini. Sauna õige mõju tuleb esile külmade ja kuumade faaside vaheldumises - igale laval käimisele peaks järgnema jahutamine külma veega.

NARVA-SPA_4-Photo

Vene saun - Pax

Vene saun on ainus saun meie spas, kus on võimalik vihelda. Vihtlemiseks on varutud tänapäevased kunstvihad, mis on sama head kui kasevihad. Võimalik, et nendega 99 haiguse vastu abi ei saa, kuid saunaskäik ise on tervisele igati kasulik. Soome saunaga võrreldes on õhk vene saunas aga tunduvalt niiskem, aga saunaskäimise protseduurid sarnased. Keha kuumutatakse mitu korda ja jahutatakse külma veega.

NARVA-SPA_5-Photo

Aroomisaun - Honor

Eukalüptiaroomiga saunas küündib kuumus 55–70 kraadini. Aroom teeb hingamise kergeks – milline lõõgastus! Aroomisauna erilisus seisneb selles, et tervist tugevdatakse taimedest ja ürtidest saadud looduslike eeterlike õlide abil. Lõhna sissehingamisel töötleb neid aju piirkond, mis kontrollib emotsioone. Samuti imendub aroom saunalise naha kaudu verre, avaldades füsioloogilist mõju. Aroom tõstab tuju, aitab leevendada haigusi ja lõõgastab, ainevahetus ja immuunsüsteem ergastuvad, saun toidab nahka ja vabastab pingetest, lõdvestab hingamisteid.

NARVA SPA_10 - Photo edit

Aurusaun - KRISTERVALL

Sarnaselt tavalisele saunale soodustab aurusaun ka higistamist. Aur tungib ruumi aurugeneraatori kaudu peaaegu keemistemperatuuril. Parim efekt aurusaunast saavutatakse temperatuurivahemikus 43...46 °C ja loomulikult üle 100%se suhtelise õhuniiskuse. Seetõttu viibite aurusaunas pidevalt soojas udupilves.

NARVA SPA MULLIVANNID_4 - Photo

Spaakeskus avab oma uksed veeruarial 2024!
Majutuspaketid spaa külastusega on varsti saadaval SIIN.